wopr zamosc baner

Lato na nartach wodnych 2011 - relacja

Z inicjatywy PZMWiNW przy współpracy Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zamościu odbyła się dwudniowa, bezpłatna impreza dla dzieci z cyklu

„ Lato na nartach wodnych 2011”

20 sierpnia dzieci z pięknego miasta Zamościa, zwanego Perłą Renesansu oraz okolic urokliwego Roztocza miały niepowtarzalną okazję nauki pływania na nartach wodnych.

Na zalewie w centrum Zamościa 45- osobowa grupa dzieci i młodzieży szkoliła się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej: Wiceprezesa ds. Narciarstwa Wodnego - Wiesława Kurnika, Beaty Kurnik- Konarskiej i Macieja Kurnika. Swoją praktyczną wiedzę przekazywała początkującym narciarzom także zawodniczka Patrycja Konarska (Vice mistrzyni Polski w slalomie i mistrzyni Polski w jeździe figurowej na nartach wodnych). Ekipę szklącą wspierał sternik Andrzej Mazurkiewicz.

 

 

 

Po części teoretycznej dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach na wodzie i zdobywały doświadczenie praktyczne pływania na nartach wodnych. Po całodniowym kursie większość grupy dobrze radziła sobie na wodzie.

Wszystkie dzieci przebywające na plaży poznały zasady bezpieczeństwa nad wodą i działanie sprzętu ratowniczego. Oprócz pływania na nartach wodnych dzieci bawiły się podczas przewozów łodziami motorowodnymi, na bananie holowanym za motorówkami.

Ratownicy WOPR wozili dzieci wraz z rodzicami na łodzi motorowej, skuterze i kole ślizgowym. W międzyczasie wszyscy mogli upiec sobie kiełbaskę na ognisku. Zorganizowali to Ratownicy WOPR z zalewu zamojskiego.

W niedzielę 21 sierpnia odbyły się zawody dla nowych adeptów nart wodnych oraz pokazy pływania na nartach wodnych, w wykonaniu Justyny Mazurkiewicz (wielokrotnej mistrzyni Polski, mistrzyni Europy, drużynowo Vice mistrzyni świata).

Pierwsze miejsce w zawodach zajął Krzysztof Sokołowski, drugie August Mnich, trzecie Mateusz Wojda, czwarty był Maciej Smoła.

Cała impreza odbyła się z inicjatywy i pod bacznym okiem Wiceprezesa ds. Narciarstwa Wodnego - Wiesława Kurnika oraz Prezesa Rej. WOPR w Zamościu i Prezesa WOPR Województwa Lubelskiego- Piotra Synowca.

 

Mateusz Ferens, Sebastian Plewa


 

 

 

O działalności

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Wsparcie WOPR

 

zamosc

Urząd Wojewódzki w Lublinie

NFOSiGW

wfosigw lublin

Gościmy

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

W razie potrzeby

Telefon alarmowy

Karta identyfikacyjna

karta identyfikacyjna

Stały nabór

Ogłoszenie

Przez cały czas trwa stały nabór na następujące kursy:

  • Młodszy Ratownik WOPR
  • Ratownik WOPR
  • Ratownik wodny - uprawnienia zawodowe
  • Patent Sternik motorowodny
  • Licencja Holowanie narciarza wodnego lub innych obiektów pływających

Warunkiem uruchomienia kursu jest zebranie grupy liczącej minimum 6 osób.
Wiadomość w biurze Rej. WOPR w Zamościu lub pod numerem telefonu (84) 639 14 57.

Warunki przystąpienia do kursów :

RATOWNIK WODNY

POZOSTAŁE KURSY

Warto zajrzeć

GESTUM BROKER LOGO ubezpieczenie żółte

REGATTA PARTNEREM logo

Pływam bez promili

Płytka wyobraźnia

Bezpieczna woda

 

Partnerzy

krasnobrod

 

POL gmina Nielisz COA.svg